Projekty

Plavecka-jaskyna-najstarsia-spristupnena-jaskyna-v-malych-karpatoch-20

Rekordy Slovenska

Turisticko-informačný projekt

Terra Carpathica predstavuje projekt Rekordy Slovenska, ktorý sa zameriava na populárno-náučné spoznávanie slovenských NAJ.

Tento projekt dokumentuje rekordy z oblasti prírody, histórie, kultúry a osobností, ktoré formovali malebnú krajinu Slovenska. Cieľom je vzdelávať ľudí a prinášať tie najzaujímavejšie informácie a turistické tipy.

Organizujeme expedície po slovenských rekordoch a všetky tieto rekordy triedime do rôznych publikácií s podtitulom extrémne encyklopédie. Naša najnovšia publikácia nesie názov Rekordy Malých Karpát. Prostredníctvom projektu Rekordy Slovenska prinášame poznanie a inšpiráciu pre všetkých.

UPRATOVANIE FIALKOVEJ DOLINY

Krátky dokument

V nedeľu 28. apríla 2019 sme spolu s dobrovoľníkmi čistili prírodnú rezerváciu Fialková dolina od enormného znečistenia. Tento projekt vznikol v spolupráci s iniciatívou Kruh Zeme a pri odvoze odpadu pomáhal aj Magistrát hlavného mesta SR Bratislava.

Na akcii sa zúčastnila skupina príjemných a uvedomelých ľudí, ktorým patrí veľká vďaka za pomoc. Hromada odpadu sa zo strmého terénu, kaňonovitej doliny, náramne ťažko vyberala. Situáciu komplikovala aj prístupová cesta pre nákladné auto, ktorá bola vzdialená vyše kilometra od prírodnej rezervácie. Aj cez tieto strasti sa nám podarilo vyzbierať vyše 20 vriec odpadu a ďalší nadmerné kusy stavebného odpadu!

PRÍRODOVEDNÉ TÚRIČKY

Upútavka

V spolupráci so šikovnou agentúrou Modra Tours, sme pre vás vytvorili série náučných a nevšedných exkurzií do Malokarpatských hôr pod názvom Prírodovedné túričky.

Vydajte sa snami zažiť prírodné dobrodružstvá, o ktoré nebude na našich výletoch núdza. Dozviete sa množstvo pozoruhodných zaujímavostí zo sveta rastlinnej a živočíšnej ríše, spoznáte históriou opradený kraj podkarpatských miest a obcí a pri aktívnom pohybe posilníte svoje telo a myseľ. V tomto spojení náuky, priateľskej atmosféry a zapojení zmyslov vôní a chutí, sa nájde určite nejeden milovník našej jedinečnej krajiny Malých Karpát.